Torpaq sahələrinin qiymətləndirilməsi
Torpaq sahələrinin qiymətləndirilməsi bu mülkiyyətə müxtəlif hüquqların (istifadə hüququ, icarə hüququ və mülkiyyət hüququ) qiymətləndirilməsini nəzərdə tutur. Mütəxəssislərimizin apardığı qiymətləndirmə Sizə müxtəlif torpaq sövdələşmələrinin həyata keçirilməsi zamanı ola biləcək pul vəsaitlərinin itkisi ilə əlaqədar riskləri minimuma endirməyə kömək edəcək.
Ətraflı
Yerüstü nəqliyyatın qiymətləndirilməsi
This is front side content.
Bu gün avtomobilin qiymətləndirilməsi tələb olunan hallarla tez-tez rastlaşırıq. Yerüstü nəqliyyatın qiymətləndirilməsi xidməti qiymətləndirilən nəqliyyat vasitəsinin dəyərinin cari tarixə cari vəziyyətdə müəyyən edilməsini nəzərdə tutur.
Bina və qurğuların qiymətləndirilməsi
Bina və qurğuların qiymətləndirilməsinə dair sifarişlər daha tez-tez daxil olur və bu cür qiymətləndirmənin aparılması mürəkkəb bir prosesdir. Bu cür obyektlər birinci sinif girov əmlakı hesab edilir. Həmçinin təşkilatın əsas fondlarının yenidən qiymətləndirilməsi zamanı onun binaları və digər əmlakının qiymətləndirilməsi mütləqdir.
Maşın və avadanlığın qiymətləndirilməsi
Maşın və avadanlığın bazar dəyəri sabit deyil. Ona həm bazardakı vəziyyət, həm texniki innovasiyaların tətbiqi, həm də müxtəlif subyektiv amillər təsir göstərə bilər. İnflyasiya və deflyasiya kimi proseslər də mühüm rol oynayır. Beləliklə, maşın və avadanlığın dəyərinin qiymətləndirilməsi prosesinin b günün bazar həqiqətlərinə uyğun olması üçün vaxtaşırı aparılmalıdır.
Mənzillərin qiymətləndirilməsi
Mənzillərin müstəqil qiymətləndirilməsi Azərbaycanın daşınmaz əmlak bazarında ən çox tələbat olan xidmətlərdən biridir. Mənzilin dəyərinin qiymətləndirilməsi daşınmaz əmlak obyektinə mülkiyyət hüququ və ya qiymətləndirilən daşınmaz əmlak obyektinə münasibətdə digər hüquqların bazar dəyərinin müəyyən edilməsini nəzərdə tutur.
Biznesin qiymətləndirilməsi
Biznesin qiymətləndirilməsi biznesin və ya ondakı payın cari bazar dəyərinin müəyyən edilməsi prosesidir. Bu qiymətləndirmə müxtəlif səbəblərdən aparıla bilər, lakin hər bir şirkətin sahibi gec və ya tez bu qiymətləndirmənin aparılması ilə əlaqəli çətinliklərlə üzləşə bilər.
Ekspertiza
Masaüstü ekspertiza
Masaüstü ekspertiza — hesabatda təqdim olunan, müstəqil şəkildə təsdiqlənə bilən və təsdiqlənə bilməyən məlumatların təhlili ilə məhdudlaşan qiymətləndirmə ekspertizası. Adətən nəzarət-yoxlama siyahısı vasitəsilə aparılır.
İnzibati ekspertiza (əməl olunma ekspertizası)
İnzibati ekspertiza (əməl olunma ekspertizası) — qiymətləndirmə barədə hesabatın ekspertizası qiymətləndirmənin konkret bazarlarda əməl olunan bütün tələb və ya normalara uyğunluğu  və ya onlardan üstün olması, və ən azından hamı tərəfindən qəbul edilən qiymətləndirmə prinsiplərinə cavab verdiyinin təsdiqlənməsi üçün aparılır.
Texniki ekspertiza
Texniki ekspertiza — qiymətləndirici ekspertin yoxlanılan hesabatda göstərilən təhlil, fikir və rəylərin məqbul, əsaslandırılmış olması barədə mülahizə tərtib etmək üçün aparılan qiymətləndirmə barədə hesabatın ekspertizasıdır.

This is front side content.
The land plot Appraising provides for the Appraising of various rights (the right of use, the right of rent and the right of ownership) for this property. The Appraising carried out by our specialists will give you opportunity to minimize all possible risks of losing money when conducting various land dealings.
Today, we very often have situations when we want to appraise the car. The service for the appraising of the ground transport means determination of the value of the estimated vehicle in its current state on the current date.
An order to assess buildings and structures is the most frequent and, at the same time, labor-intensive in terms of performance, such objects are considered first class pledged property. Also, Appraising of buildings and other property of an organization is necessary during reassessing its fixed assets. This procedure gives you opportunity to increase the value of the company assets, and make it attractive for potential investors.
The market value of equipment and machinery is not constant. It is influenced by market conditions and the introduction of technical innovations and various subjective factors. Such processes as inflation and deflation play a crucial role here as well. Thus, the appraising of equipment and machines should be carried out periodically, for appraising of their value to be consistent with the market realities.
Business appraising is the process of determination of the current market value of a business or its share in it. The need for the business appraising may arise for different reasons, but sooner or later every company owner may encounter difficulties associated with its implementation.
Desktop examination - appraising examination, limited to the analysis of the data presented in the report, which may not be independently verified. They are usually conducted using a check list. The appraiser-expert examines the accuracy and correctness of the calculations, the validity of the data, the relevance of the methodology and compliance with the client's instructions, legal requirements and professional standards.
Administrative examination (compliance examination) - an examination of the appraising report, conducted to confirm that the appraising meets all requirements or standards observed in specific markets, or exceeds them and at least meets the generally accepted appraising principles.
Technical examination - an examination of the appraising report conducted by an appraiser-expert in order to decide about whether the analysis, opinions and conclusions presented in the appraised report are relevant, reasonable and acceptable.